субота, 29 липня 2023 р.

Презентуємо екскурсійний маршрут "Єврейськими місцями Жовкви" для ВПО

Продовжуємо знайомити жителів Жовківської громади (ВПО) з багатою історико-архітектурною спадщиною Жовкви.
Завдяки підтримці HIAS Ukraine розмовляли #про_Жовкву_в_деталях під час екскурсійї "Пам'ятками єврейської спадщини Жовкви". Завдяки вам, наше захоплення "ідеальним містом" Жовквою стало ще більшим!

вівторок, 18 липня 2023 р.

З євроклубівцями на "Зламаних гілках"










«Дитинство під час війни»
#docuclub #docu_показ
В наш час потрібно розмовляти про складні та болючі сторінки історії. Тема Голокосту надзвичайно сьогодні актуальна. Нажаль історія повторюється, сьогодні в нашій державі спробує вкорінитися рашизм із аналогічними а подекуди і жахливішими особливостями ніж нацизм 30-40 х років. Тематика фільму "Зламані гілки" яскраво ілюструє, що втрачене дитинство, втеча від війни, розлука, біль, страждання і багато іншого сьогодні стосуються усіх кого зачепила війна.
Інформація із поста організатора показу.
Чергова година права, яка відбулася в бібліотеці на тему війни… Сьогодні ми говорили про дітей і як війна в Україні впливає на їхні права та безпеку. Про дітей, які пережили рік жаху. Діти були вбиті та поранені, багато хто з них втратив батьків, братів і сестер, свої домівки, школи та улюблені ігрові майданчики.
Паростки війни проростають глибоко у дитячих серцях. У XXI сторіччі в Україні росте покоління тих, хто народився під звуки кулеметів і вибухи мін та снарядів.
Керівник кіноклубу «Феміда» Docudays UA(Софія Кіх) , який діє при бібліотеці, продемонструвала для глядачів, документальний фільм «Зламані гілки» (режисер Аяла Шарот), з колекції Міжнародного фестивалю Docudays UA. Після перегляду обговорили події із стрічки. А саме : права дитини під час війни, збройних конфліктів, геноцидів. Проведено : бібліографічний огляд літератури «Голокост : пам’ятаймо трагічні події», опитування дітей на тему «Шляхи захисту прав дитини».
Вчитель історії та правознавства - Михайло Скрипка (Жовківська ЗЗСО I - III ст. № 2) залучив присутніх до обговорення на тему «Війна в Україні. Вкрадене дитинство».
«Є народи – носії свідомості про винятковість їх національної історії, їх національної трагедії. До таких народів можна віднести і євреїв, і українців. Голокостом нині можна назвати рашизм, який несе смерть людини кожної хвилини, а то й секунди. Війна приносить за собою кров, розруху і біль від втрат. Йде країною, залишаючи по собі страшні сліди, болісні і незворотні».
Від п. Михайла бібліотека отримала в подарунок три книжки про Європейські цінності.
На завершення заходу підвели підсумки і дійшли одностайної думки:
«Незважаючи на пережиті жахи війни, діти в Україні також продемонстрували надзвичайну стійкість. Вони підтримували власні сім’ї, ровесників і громади, незважаючи на складні ситуації. Своєю силою вони надихнули багатьох».
Ні! Ні! І ще раз Ні війні!!!
«Жодна дитина не повинна страждати»

пʼятниця, 14 липня 2023 р.

Участь у показі фільму " Літургія протитанкових перешкод"

 



#docuclub #docu_показ
«Армія захищає – народ допомагає»

З початком широкомасштабної збройної агресії проти України військ Російської Федерації, українці однією дружньою родиною стали на захист своєї рідної землі.
Десятки тисяч чоловіків та жінок поповнили лави Збройних Сил України та інших складових сил оборони держави.
Весь український народ, як ніколи став єдиним та нероздільним, самоорганізованим та злагодженим, чітко усвідомлюючи спільну мету – захистити Україну.
Сьогодні відбулася година права на тему «Армія захищає – народ допомагає», яка проходила за участі кіноклубу «Феміда» Docudays UA, який діє при Центральній публічній бібліотеці в м. Жовква (керівник Софія Кіх).
Присутнім було продемонстровано документальній фільм «Літургія протитанкових перешкод» з колекції Міжнародного фестивалю Docudays UA про сьогочасні події в яких опинився український народ.
Тема фільму : українська реальність розділена на два періоди — до і після війни. У національному опорі кожен громадянин і кожна громадянка намагається допомогти. Українці/-ки змінюють професії й адаптуються до потреб воєнного часу. Скульптор(к)и виробляють протитанкові перешкоди у своїх майстернях. Наче «Теракотова армія», мовчазні постаті відомих українців, янголів, козаків, а також численні копії Ісуса Христа, завмерли в передчутті нових творів. Майстри зварюють захисні металеві конструкції для ЗСУ.
Після перегляду стрічки, учасники заходу поділилися враженнями від побаченого. Зауважили, що українці зараз від старого до малого допомагають нашим захисникам боронити свій дім хто чим може. Хтось посмішкою, хтось добрим словом, хтось перераховує декілька десятків гривень, а великий бізнес – надає допомогу на десятки мільйонів доларів. В умовах постійних ракетних ударів, українці цілодобово працюють на оборонних підприємствах, забезпечують роботу органів місцевого самоврядування, лікують хворих та поранених, відновлюють зруйновану інфраструктуру, рятують постраждалих з під завалів та пожеж, надають послуги в сфері обслуговування, торгівлі тощо. І вони всі – Герої.
Більш ширше про причини війни розповів вчитель історії та правознавства - Михайло Скрипка (Жовківська ЗЗСО I - III ст. № 2). Свою розповідь розпочав із давніх витоків ще з початку XVII ст і закінчив подіями тогочасної війни. Гортаючи сторінки історії присутні зрозуміли, що так звана «сусідка - росія» завжди ненавиділа українців, зневажала їхню історію, культуру і не раз позбавляла права на життя. Після обговорення теми «Вплив війни на людей в Україні» в учасників заходу з’явилося чимало питань до п. Михайла. Кожного цікавили певні події зокрема і одне найважливіше запитання «Чи зможе росія коли небудь зупинитися?». Питання, яке турбує зараз кожного українця від малої дитини до людини старшого віку.
Переглядаючи фільм, а також спостерігаючи за тим, як український народ об’єднався, щоб захистити свою землю в залі лунали заклики «З Україною в серці», «З нами Бог!», «З нами Правда і Сила і Воля», «Україна переможе»!
Саме такими словами завершився наш захід.