21 квітня відбулося багато важливих подій: початок війни між США і Іспанією, жінки Франції отримали виборче право, Бразиліа стала столицею Бразилії та інші. В поле зору проекту #Історичне_минуле_сьогоднішнього_дня потрапили події "дні народження". Що спільного між Римом та Єлизаветою ІІ?? У них сьогодні день народження 753 до н. е. — дата заснування Риму. З днем міста!!! 2772 р. У 1926 році народилася королева Великобританії, їй 94 роки. Вітаємо.
Згідно з легендою, саме в цей день латиняни брати-близнюки Ромул і Рем на місці, де їх вигодувала вовчиця, заснували місто, назване згодом Римом. Насправді ж легенда про Рома і Рема з'явилась десь в четвертому столітті до н. е., а саме цю дату заснування Риму запропонував у 1 столітті до н. е. римський вчений Марк Терентій Варро. За грецькими ж міфами, Ромул і Рем є нащадками троянця Енея, єдиного, згідно з "Іліадою" Гомера, з героїв оборони Трої, кому вдалось вижити.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РИМ
1. У новенького свіжозбудованого Колізею був дах. І взагалі ця будівля настільки продумана, що 70 тисяч глядачів (а саме стільки вміщав Колізей) могли покинути арену за 3 хвилини!
2. В Стародавньому Римі була своя промо-продукція. Біля Колізею можна було купити тваринний жир та піт кращих гладіаторів. Потім з цих компонентів прекрасні панянки робили парфуми.
3.В часи свого розквіту в Римі проживало близько 1 мільйона жителів. Після падіння імперії їх залишилось близько 50 тисяч. В сучасному Римі налічується приблизно 2,7 млн. мешканців.
4. Обов’язковим гостем на похоронах знаті у Стародавньому Римі був клоун – архімім. Він йшов за труною і імітував поведінку покійного. Іноді актора навіть вдягали в одяг померлого для більшої правдоподібності.
5. Жінки в Стародавньому Римі обожнювали фарбувати волосся. У фаворі був рудий колір та блонд. А в хід йшли всі підручні засоби: попіл, шафран, хна.
6. Римські чоловіки цілували своїх дружин в губи, приходячи додому. Але романтиками вони не були, просто так жінки перевіряли чи зловживали їх благовірні вином, поки їх не було поруч.;))
7. Бетон винайшли римляни.
8. Вираз «Гроші не пахнуть» родом з Риму. Він виник, коли імператор Веспасіан ввів податок на громадські вбиральні.
9. Перший в світі торговий центр також збудували римляни за часів імператора Траяна. Він мав кілька рівнів і понад 150 торгових точок з їжею та одягом.
10. У Римі лівші вважалися нещасливими.
11. Якщо говорити про цікаві місця в Римі, то найбільші римські терми Каракали (збудовані в ІІІ ст. до н.е.) займали 11 га, тут з комфортом могло купатись 1600 людей одночасно.
12. На старому кладовищі Братів Капуцинів кілька склепів оздоблено кістками ченців. Вчені вважають, що там використано кістки щонайменше 400 монахів.
13. Італійці настільки люблять пасту, що у Римі є велетенський музей макаронних виробів, який займає аж 11 кімнат!
14. В Італії число 17 вважається нещасливим. Точно не відомо, звідки пішло це повір’я, але існує теорія, що це пов’язано з написами на могилах древніх римлян – «VIXI», що перекладається як «Я жив» або «Моє життя скінчилося». Якщо виразити напис римськими цифрами, то і вийде VI + XI = 6 + 11 = 17.
15. Щорічно традиція кидати монети у фонтан Треві приносить місту «дохід» на загальну суму близько 700 000 євро. Виловлені гроші йдуть на благодійність.
16. Купол Пантеону в Римі більший за купол собору Святого Петра у Ватикані. Його діаметр – 43 метри. До того ж це найбільший неармований бетонний купол у світі.
17. У Римі існує закон, який дозволяє котам жити практично в будь-якому вподобаному ними місці. Диких котів у місті справді багато. А на площі Торре-Анджентіна є святилище котів серед руїн чотирьох республіканських храмів.
18. У Стародавньому Римі існувала проблема перенаселеності, тому будинки росли не тільки в ширину, але і у висоту, і за указом імператора Августа будівлі не повинні були перевищувати 21 метр, ці будинки називали Інсула.
19. Комп'ютерна програма для запису дисків Nero Burning ROM отримала свою назву невипадково. У буквальному перекладі «Нерон, палить Рим», що нагадує про римського імператора Нерона. Йому приписували підпал, що призвів до Великої римської пожежі.
20.На древніх змаганнях з боротьби у Римі було тільки одне правило — не видавлювати очі.
21.До ХІХ ст. Рим був найбільш заселеним містом Європи — поки його історичний показник в 1 мільйон мешканців не перевищив Лондон.
22.У той час, як античні пам`ятки вгрузають у землю під гнітом століть, Золотий дім Нерона опинився на глибині 14 м не сам — його власноручно засипали мешканці міста! Правитель-тиран накоїв стільки лиха, що римляни не пошкодували розкішного палацу.
23. Сучасний Колізей має вигляд законсервованих руїн, тож кожен турист намагається прихопити з собою шматочок амфітеатру. Аби пам`ятку не розібрали вщент, уночі навколо неї розкидають звичайне каміння. Впродовж дня воно зникає у кишенях гостей столиці...
Сьогодні, 21 квітня, символу Британської імперії, королеві Єлизаветі II виповнюється 94 роки. Вона займає Британський трон 68 років і є монархом, що править найдовше в історії країни.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КОРОЛЕВУ АНГЛІЇ
1. Подружню пару - королеву Єлизавету і принца Філіпа можна назвати довгожителями. Вони перебувають у шлюбі - 71 рік. Їхньому старшому синові спадкоємцю престолу принцу Чарльзу - 70 років. Принцу Філіпу 97 років, він вже відійшов від виконання королівських обов'язків. Його часто бачать верхи на возі у Віндзорському парку, а іноді і за кермом автомобіля. Мати королеви Єлизавети, або королева-мати померла у віці 102 року.
2. Улюблена порода собак королеви Єлизавети - коргі. За все життя у неї було 30 собак.
3. Королева Єлизавета обожнює маленькі чорні сумки. У неї їх величезна кількість.
4. Королева Єлизавета любить нестандартні святкування днів народження. Коли їй виповнилося 80 років, вона влаштувала дві вечірки. Одна з них називалася Дитяче свято у палаці, на яке вона запросила 2 тис дітей. Друге свято був присвячений 80-річним - гостями стали люди, яким також як і королеві виповнилося 80 років.
5. Королева Єлизавета II є 40-им монархом, коронованим на британський престол з часів Вільгельма I Завойовника в 1066 році.
6.У королеви Єлизавети немає прав на водіння автомобіля, а також немає міжнародного паспорта.
7. Королева Єлизавета II відзначає свій день народження двічі. Перший раз 21 квітня, а другий раз в червні, коли у Великобританії стає тепло і можна влаштувати публічне свято. Дата другого святкування щороку змінюється.
8. Єлизавета II править також Британськими заморськими територіями, але не як їх королева, а як королева Сполученого Королівства. Вона також: Голова Співдружності Націй, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил, Лорд Острова Мен, Верховний управитель Церкви Англії, Захисниця віри, Герцог Нормандії, Верховний вождь Фіджі. Формально Єлизавета ІІ — наймогутніший монарх світу.
Немає коментарів:
Дописати коментар