2 травня кияни вперше побачили трамвай, в СРСР вперше провели телетрансляцію футбольного матчу, а в Сан-Франциско відкрили найбільший у світі плавальний басейн.
1848 рік — у Львові створена перша українська політична організація — Головна руська рада.
Головна Руська Рада вимагала поділити Галичину на дві окремі адміністративні одиниці: східну — українську і західну — польську; об'єднати в одну провінції українські землі — Галичину, Буковину і Закарпаття; викладання в школах та видання урядових розпоряджень вести українською мовою.
1892-го у Києві запущено перший у Російській імперії трамвай.
2 травня 1892 року перші два трамвайні вагони з електродвигунами прибули до Києва. Їх побудували брати Струве на фабриці у Москві, за американськими кресленнями. У той же день вагони були випробувані по вулиці Петра Сагайдачного, а 8 травня — на Володимирському узвозі (по лінії з Подолу на Хрещатик). 9 червня електричний трамвай тестувала офіційна комісія, а 13-го числа він запрацював для пасажирів. Газета «Киевлянин» з цього приводу писала: Пасажирський рух на електричній залізниці вже розпочався. Вагони переповнені публікою, при чому багато хто по декілька разів їздять Олександрівським узвозом вгору і вниз, цікавлячись цією важливою для Києва новинкою.
У 1925 році в Сан-Франциско відкрито найбільший у світі плавальний басейн (завдовжки 305 м, завширшки 46 м, завглибшки до 4,26 м).
У 1949 році відбувся перший у СРСР телерепортаж футбольного матчу з московського стадіону "Динамо".
2011 • В Пакистані спецпризначенцями США вбито лідера терористичної організації «Аль-Каїда» Усаму бен Ладена. Операція з ліквідації бен Ладена під кодовою назвою «Спис Нептуна» була санкціонована президентом США Бараком Обамою і проводилась Військово-морським флотом США у співпраці з Центральним розвідувальним управлінням США.
Народилися:
1729 рік — Катерина ІІ Велика, російська імператриця.
Почала сходження у 16-річному віці як німецька принцеса Софія Фредеріка Августа Ангальт-Цербстська, вийшовши заміж за цесаревича Петра Федоровича. Зруйнувала Запорізьку Січ.
25 цікавих фактів про Катерину 2
Чи знаєте ви, що справжнє ім’я Катерини 2 – Софія Фредеріка Августа?
Ім’я «Катерина» імператриця отримала після того, як перейшов з лютеранства в православ’я.
Катерина Велика зазвичай прокидалася о 5-6 годині ранку.
Цікавий факт, що цариця дуже любила читати, внаслідок чого у неї була колосальна бібліотека.
Будучи німкенею за походженням, Катерині 2 довелося навчитися російської грамоті. Сьогодні збереглося чимало рукописів імператриці з великою кількістю орфографічних помилок.
Цікаво, що щоденні сніданок, обід і вечерю Катерини 2 коштували в 12 разів більше річної платні рядового солдата.
Катерина 2 любила в’язати, вишивати, а також займатися різьбленням по дереву і кості. За її словами, подібні заняття допомагали їй знаходити заспокоєння.
За час її правління, державна скарбниця збільшилася в 4 рази.
Пишні вбрання Катерина 2 одягала виключно для офіційних зустрічей або якихось заходів. В інший же час вона носила прості сукні.
Цікавий факт, що Катерина Велика добре грала в більярд.
Катерина 2 писала п’єси і навіть відправляла їх знаменитому філософу Вольтеру, щоб дізнатися його думку про свою творчість.
За весь час перебування при владі імператриця підписала лише 1 смертний вирок, який стосувався бунтівника Омеляна Пугачова.
За словами сучасників Катерини 2, цариця ніколи не сварилася і не ображала інших. Проте вся її свита і прислуга все одно боялися розгнівати владну жінку. За ввічливою маскою імператриці переховувався потужний характер.
Чи знаєте ви, що Катерина 2 була завзятим курцем?
За час правління Росією, вона побудувала 144 нових міста.
Як стверджувала сама Катерина, російську мову їй вдалося самостійно освоїти виключно з допомогою книг.
Коли в Російській імперії почали практикувати прищеплення від віспи, народ боявся цієї процедури. В результаті, імператриця перша погодилася зробити собі щеплення, подавши тим самим приклад для всіх.
Цікавий факт, що чоловік Катерини 2 – Петро 3, доводився їй троюрідним братом.
Під час царювання Катерини Великої, територія Росії збільшилася майже в півтора рази.
Щоб заручитися підтримкою дворян, Катерина 2 подарувала їм в загальній складності близько 800 000 кріпаків.
Цікаво, що Катерина 2 мала безліч фаворитів. Згідно тільки з офіційними даними, її коханцями були не менш 23 чоловіків.
Щоб подорожувати з комфортом, цариця розпорядилася побудувати багато невеликих палаців вздовж дороги від Москви до Петербурга.
Після смерті Катерини 2 з’ясувалося, що у Росії є великий державний борг, який довелося виплачувати протягом наступних 3 років.
Мало кому відомо, що епітафію для свого надгробка Катерина Велика придумала сама.
В архіві Катерини 2 історики знайшли жартівливу надгробний напис (епітафію), яку вона сама собі вигадала. Ось вона:
«Тут лежить Катерина Друга, яка народилася в Штеттині 21 квітня 1729 року. Вона прибула до Росії в 1744 році, щоб вийти заміж за Петра III. Чотирнадцять літ від роду вона мала потрійне намір сподобатися своєму чоловікові, Єлизаветі і народу. Вона нічого не забувала, щоб встигнути в цьому. Протягом 18 років нудьги й самоти вона мимоволі прочитала багато книг
В 1975-му народився Девід Бекхем, англійський футболіст.
Півзахисник ("Престон", "Манчестер Юнайтед .", "Реал", "Лос-Анджелес гелексі", "Мілан"). Шестиразовий чемпіон Англії, володар Кубка європейських чемпіонів 1999 року у складі "МЮ”.
Немає коментарів:
Дописати коментар