понеділок, 25 квітня 2016 р.

У Жовківському замку відкрили три нові експозиційні зали

Проект профінансував Євросоюз в рамках спільного збереження культурної спадщини

У Жовківському замку відкрили три нові експозиційні зали
22 квітня у Жовківському замку на Львівщині презентували нові експозиції. Тут відкрили три виставкові зали «Історична кузня», «Гетьманська зала», «Ідеальне місто».
Експозицію облаштував Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві у східній вежі замку. Роботи проспонсорував Євросоюз в рамках реалізації міжнародного проекту PBU «Скарби прикордоння ― охорона культурної спадщини».

Зокрема, як розповіли ZAXID.NET працівники заповідника, у «Гетьманській залі» представлені портретні композиції п’яти гетьманів, долі яких тою чи іншою мірою пов’язані із Жовквою ― Станіслава Жолкевського, Яна ІІІ Собеського, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та Михайла Казимира Радзивілла.
Польський коронний гетьман Станіслав Жолкевський ― військовий діяч Речі Посполитої, русин за походженням, заснував місто Жовкву у 1597 році. Інший поляк, король Речі Посполитої, Ян ІІІ Собеський був власником Жовкви з кінця XVII ст. і облаштував тут свою улюблену резиденцію. За його часів місто зазеало найбільшого розквіту, його активно розбудовували, а архітектуру збагатили. Ще один «іноземний» власник міста ― Михайло Казимир Радзивілл ― гетьман великий литовський, власник Несвізького замку, володів Жовквою з 1740 року.

Портрет Михайла Радзивілла у Жовківському замку
Мають відношення до Жовкви і два українські гетьмани. За однією з версій, Богдан Хмельницький народився у Жовкві, бо його батько в той час перебував на службі у коронного гетьмана Жолкевського. Іван Мазепа також бував у місті. У квітні 1707 року він прибув у Жовківський замок на військову нараду, під час якої Петро І розробляв план розгрому шведів.
Окрім портретів гетьманів, пов’язаних з Жовквою, в залі експонуватимуться їхні родові герби.

Родові герби гетьманів
У залі «Історична кузня» представлено ковальські інструменти та обладнання. За легендою, Регіна Жолкевська, дружина засновника міста Станіслава Жолкевського, карбувала саме в цій залі замку монети для викупу тіла чоловіка, який загинув у битві під Цецорою. В майбутньому тут планують проводити майстер-класи з виготовлення різноманітних побутових, технічних, художніх виробів.
У третій залі «Ідеальне місто» відвідувачі зможуть побачити оригінальний макет міста Жовква, а також ознайомитися з інформацією про історію виникнення та розвиток ідеальних міст від античності до їх розквіту в епоху Ренесансу, до яких належить і Жовква.

Макет Жовківського замку
Відвідувачі зможуть оглянути експозиції у східній вежі замку з 23 квітня щоденно, окрім понеділка, з 10:00 до 17:00 (у п'ятницю 10:00-16:00). Вартість вхідних квитків: 20 грн дорослий та 10 грн дитячий.

Немає коментарів:

Дописати коментар