четвер, 23 квітня 2020 р.

Історичне минуле сьогоднішнього дня: 23 квітня

Сьогодні 23 квітня в історії відбулося
1889 рік — у листі братові Олександру російський драматург Антон Чехов ужив фразу, що стала крилатою: "Стислість — сестра таланту".

1896 року в Нью-Йорку відбувся перший в Америці кіносеанс
Перший в Америці кіносеанс - показ кількахвилинного фільму відбувся в Нью-Йорку 23 квітня 1896 року. Через кілька років почалася ера кінематографу.
Ще в 1883 році молоді Луї і Огюст Люмьєри налагодили в Ліоні виробництво желатинових фотопластинок з використанням броміду - їх фабрика виробила 216 тисяч фотопластинок. Після створення знімального апарату обидва брати активну участь у створенні перших фільмів. Разом з Люм'єрами над новою технікою працював інженер Жюль Карпантье, який сконструював перший проекційний апарат для демонстрації їх стрічок.
Перший публічний сеанс був проведений в Парижі 22 березня 1895 року, однак днем ​​народження кіно офіційно вважається 28 грудня того ж року, коли в Grand Café на бульварі Капуцинів пройшов перший комерційний показ фільмів Люмєрів. Серед них були: знаменита документальна стрічка "Прибуття поїзда на вокзал Ла-Сьота".
Перший кіносеанс в Америці відбувся через 4 місяці після показу в Парижі братами Люм'єр своєї кінопрограми. Винахідник кіноапарата в США Едісон організував в Нью-Йорку власну кінофірму, стали виникати інші. Картини на 2-3 хвилини - це хронікальні сценки. Одним з перших фільмів, які мали елементи сюжету, був фільм "Геть іспанський прапор!", присвячений колоніальній війні США з Іспанією за Кубу.

В 1954 році НБА запровадила правило 24 секунд, протягом яких команда, що володіє м'ячем, має виконати кидок у кошик.
1956 - Відбувся перший концерт Елвиса Преслі в Лас-Вегасі, штат Невада.

1564 - Вільям Шекспір, найвідоміший англійський поет епохи Відродження
20 цікавих фактів про Шекспіра
1. Вільям Шекспір є найбільш успішним драматургом в історії.
2. Його п’єси ставляться частіше, ніж твори інших письменників.
3. До наших днів дійшли 154 сонета, 38 п’єс, 4 поеми і 3 епітафії, що належать перу Шекспіра.
4. Вважається, що творчість британського драматурга стало базою для сучасної англійської мови.
5. Про життя Шекспіра мало що відомо. Внаслідок цього існує версія, ніби його твори належать зовсім не йому, а іншому авторові, або навіть цілої групи людей.
6. Цікавий факт, що до наших днів не збереглося жодного прижиттєвого портрета Шекспіра. Досі точно невідомо, як насправді виглядав драматург.
7. Вільям Шекспір одружився у 18-річному віці на 26-річної Енн Хатауей. У цьому шлюбі у них народилося троє дітей.
8. Цікаво, що хоча Шекспір отримав визнання ще за життя, справжня популярність прийшла до нього лише через кілька століть після смерті.
9. Чи знаєте ви, що Шекспір був не тільки драматургом, але і театральним актором?
10. У Шекспіра було шестеро братів і сестер.
11.Батько письменника платив великі штрафи за відмову від відвідування богослужінь Англіканської церкви. Історики припускають, що він міг бути таємним католиком.
12. Існує думка, ніби Вільям Шекспір переїхав з рідного Стратфорда в Лондон, так як боявся бути викритим у браконьєрстві на території місцевого сквайра.
13. Цікавий факт, що коли на сцені ставилося «Гамлет», Шекспір грав тінь вбитого батька принца.
14. Багато роботи Зігмунда Фрейда про сутність людини ґрунтуються на шекспірівських героїв, приміром, на психології Гамлета.
15. З часом Шекспір став настільки багатий, що зміг дозволити собі придбати садибу Нью-Плейс, яка була другою за розміром у Стратфорді.
16. Крім цього, Шекспір разом з іншими акторами побудував у Лондоні знаменитий театр «Глобус», а також купив театр «Блекфрайерс».
17. Згідно з підрахунками фахівців, близько 20 000 музичних творів, так чи інакше, пов’язані з творчістю Шекспіра.
18. Коли Вільям Шекспір жив у столиці Британії, він знімав житло в одного француза, який виробляв перуки.
19. Цікавий факт, що жоден з 4-х онуків драматурга не залишив після себе нащадків.
20. Лев Толстой дуже негативно ставився до творчості Вільяма Шекспіра. З цієї причини він написав чимало нарисів, критикували твори великого драматурга.
Тільки після видання «Ромео і Джульєтти» в трагедіях почали приділяти увагу романтику і любові.

В 1918-му народився Георгій Віцин, радянський кіноактор.
З дитинства був сором'язливим. Тому, щоб подолати свою закомплексованість, вирішив стати актором. "За акторським амплуа "Трус" мені дуже близький, — говорив Георгій Віцин. — Я якось відразу його відчув і часто під час зйомок імпровізував. Наприклад, пригадуєте в "Кавказькій полонянці", коли мною вибивають двері і я лечу у вікно? Я додав один штрих — "Трус" летить і кричить: "Побережись!". Або ще одна імпровізація — я біжу за Варлей і лякаюся хустки, що впала. А коли Моргунову робили укол, я запропонував, щоб шприц залишився в його сідниці й розмірено погойдувався. Найулюбленішою ж моєю знахідкою став епізод, коли "Трус", "Балбес" і "Бывалый" вирішили стояти на смерть перед автомобілем "полонянки", і "Трус", якого міцно тримають товариші, б'ється в конвульсіях". 

Немає коментарів:

Дописати коментар