вівторок, 18 липня 2023 р.

З євроклубівцями на "Зламаних гілках"










«Дитинство під час війни»
#docuclub #docu_показ
В наш час потрібно розмовляти про складні та болючі сторінки історії. Тема Голокосту надзвичайно сьогодні актуальна. Нажаль історія повторюється, сьогодні в нашій державі спробує вкорінитися рашизм із аналогічними а подекуди і жахливішими особливостями ніж нацизм 30-40 х років. Тематика фільму "Зламані гілки" яскраво ілюструє, що втрачене дитинство, втеча від війни, розлука, біль, страждання і багато іншого сьогодні стосуються усіх кого зачепила війна.
Інформація із поста організатора показу.
Чергова година права, яка відбулася в бібліотеці на тему війни… Сьогодні ми говорили про дітей і як війна в Україні впливає на їхні права та безпеку. Про дітей, які пережили рік жаху. Діти були вбиті та поранені, багато хто з них втратив батьків, братів і сестер, свої домівки, школи та улюблені ігрові майданчики.
Паростки війни проростають глибоко у дитячих серцях. У XXI сторіччі в Україні росте покоління тих, хто народився під звуки кулеметів і вибухи мін та снарядів.
Керівник кіноклубу «Феміда» Docudays UA(Софія Кіх) , який діє при бібліотеці, продемонструвала для глядачів, документальний фільм «Зламані гілки» (режисер Аяла Шарот), з колекції Міжнародного фестивалю Docudays UA. Після перегляду обговорили події із стрічки. А саме : права дитини під час війни, збройних конфліктів, геноцидів. Проведено : бібліографічний огляд літератури «Голокост : пам’ятаймо трагічні події», опитування дітей на тему «Шляхи захисту прав дитини».
Вчитель історії та правознавства - Михайло Скрипка (Жовківська ЗЗСО I - III ст. № 2) залучив присутніх до обговорення на тему «Війна в Україні. Вкрадене дитинство».
«Є народи – носії свідомості про винятковість їх національної історії, їх національної трагедії. До таких народів можна віднести і євреїв, і українців. Голокостом нині можна назвати рашизм, який несе смерть людини кожної хвилини, а то й секунди. Війна приносить за собою кров, розруху і біль від втрат. Йде країною, залишаючи по собі страшні сліди, болісні і незворотні».
Від п. Михайла бібліотека отримала в подарунок три книжки про Європейські цінності.
На завершення заходу підвели підсумки і дійшли одностайної думки:
«Незважаючи на пережиті жахи війни, діти в Україні також продемонстрували надзвичайну стійкість. Вони підтримували власні сім’ї, ровесників і громади, незважаючи на складні ситуації. Своєю силою вони надихнули багатьох».
Ні! Ні! І ще раз Ні війні!!!
«Жодна дитина не повинна страждати»

Немає коментарів:

Дописати коментар